Policie ČR - www.policie-čr.cz Přeskočit na hlavní obsah | Přeskočit na navigaci
Klíčová slova webu

Policie České Republiky, hledané osoby, pátrání po osobách, FBI, městská policie, Stb seznamy, bodové hodnocení, přestupky řidičů, dopravní nehody, autonehody, zákony, CIA, policejní sbory v zahraničí, kriminalistika, přestupky, policejní aféry, INTERPOL, policista, pátrání, POLICIE ČR

Policie: 158   |   Hasiči: 150   |   Záchranná služba: 155   |   Tísňová volání: 112   |   Městská policie: 156

Navigace

Anketa

Považujete za správné zavedení povinnosti užívat zimní pneu?


Ladislav Hojer - brutální vrah žen

obrázek ke článku: Ladislav Hojer - brutální vrah žen

Podle análů Muzea Policie Čr byl posledním popraveným v České republice pachatel brutálních vražd Ladislav Hojer. 3.října 1981 byla v Praze 5 nalezena mrtvola 51leté Anny Š.. Ležela na zádech, byla zcela nahá, měla roztažené nohy, kolem krku utažené dámské punčocháče a přes hlavu krajkovou košily.

Příčinou smrti bylo určeno udušení uškrcením, na těle bylo nalezeno mnoho oděrek a výrazné pornění genitálu. Policie ihned proto začala prověřovat sexuální devianty.

Policejní pátrání a klíčový svědek
Vyšetřovatelé rozjeli rozsáhlé pátrání při kterém prověřily velký okruh podezřelích osob. Jejich pozornost zaujal i jistý Jaroslav D., uprchlík z psychiatrické léčebny. Ten při výslech promluvil o jistém Ladislavu Hojerovi kterého navštěvoval vždy, když se mu podařilo utéct z psychiatrické léčebny.
Podle Jaroslava D. mu Hojer při procházce Prahou 5 prý ukázal místo na kterém byla 3. října nalezena mrtvola ženy s utaženými punčochovými kalhotami kolem krku.
Kriminalisté měli tedy realativně jednoduchou práci. Ladislav Hojer se k vraždě přiznal. Kromě toho policie usoudila, že se patrně nebude jednat o první Hojerův zločin.
Úsudek byl správný. Ladislav Hojer se nakonec přiznal k vraždám dalších čtyř žen.

Další oběti
V Brně se Hojerovou oběti stala 30. ledna 1981 teprve dvacetiletá Ivana M. Jako v ostatních případech nastala smrt udušením avšak lékaři našli na tělě dívky jedenáct bodných ran, rozsáhlou řeznou ránu, která otvírala dutinu břišní a pánevní. Brutalita vraždy otřásla i zkušenými kriminalisty
Pozdeji se pachatel přiznal, že oběti uřezal oba prsy a zevní genitál. Ladislav Hojer dále vypověděl: "Tyto věci jsem nejprve uschoval do bundy, poté jsem je v igelitové tašce odvezl domů do Prahy a dal do lednice," upřesnil. "Týden jsem se pak ukájel na odříznutých orgánech. Potom jsem kusy těla uvařil ve slané vodě a část jsem jich snědl. Jelikož se to - hlavně kůže - nedalo jíst, zbytek jsem vyhodil. Stejně tak i hrnec"

První obětí se stala 9. února 1980 patadvacetiletá Ivona Š., kterou Hojer zavraždil ve vlaku jedoucím z Prahy do Děčína
Další hrůzný čin se Hojer spáchal na konci léta 1980. V tomto případě však zůstala navždy utajena totožnost oběti. Bezhlavé tělo se našlo až po roce v Ružínské přehradě u Košic. Mrtvola byla před vhozením do vody zatížena což definitivně znemožnilo její identifikaci.
Poslední - pátou obětí brutálního vraha Ladislava Hojera se stala 2. listopadu téhož roku třicetiletá Eva R.
Ladislav Hojer se postupně doznal k dalším napadením žen, které měl v úmyslu znásilnit.

Rozsudek a trest
Podle znaleckého posudku byl Hojerův intelekt sice nižší, objevovaly se u něho deviantní sklony, ale nic z toho nesnižovalo v době páchání trestné činnosti jeho schopnosti ovládat se.

Za své brutální činy byl obsouzen k nejvyššímu trestu a popraven 7. srpna 1986. Před vykonáním trestu smrti se neuvěřitelně bál smrti, vzpouzel se, pokálel a dokonce zranil katova pomocníka, kterému zlomil prst .

Pro potřeby článku bylo čerpáno především z Muzea zločinu - www.kriminalistika.eu  a dalších zdrojů na internetu. Foto: Muzeum Policie. 

obrázek ke článku: Ladislav Hojer - brutální vrah žen obrázek ke článku: Ladislav Hojer - brutální vrah žen obrázek ke článku: Ladislav Hojer - brutální vrah žen obrázek ke článku: Ladislav Hojer - brutální vrah žen obrázek ke článku: Ladislav Hojer - brutální vrah žen obrázek ke článku: Ladislav Hojer - brutální vrah žen obrázek ke článku: Ladislav Hojer - brutální vrah žen obrázek ke článku: Ladislav Hojer - brutální vrah žen obrázek ke článku: Ladislav Hojer - brutální vrah žen
Plechové disky
Plechové disky a levné pneu - také jako komplety s pneumatikami

Komentáře:

vrkulka | 08. 09. 2013 - 19:51:29

PP

Poslednim popravenym Cechem byl Lulek a poslednim popravenym Slovakem byl Svitek. 1989.

Albert | 29. 03. 2013 - 01:40:27

Spravedlnost

Přesně tak několikanásobný vrah Hojer skončil na šibenici! V jeho případě bylo spravedlnosti učiněno za dost.

jennis | 22. 10. 2011 - 19:02:19

koment

Poslední popravený byl Štefan Svitek ..... Dne 30. října 1987 bestiálním způsobem vyvraždil celou svou rodinu, těhotnou manželku a své dvě dcerky (6 a 4 roky, mladší byla jeho vlastní). Po návratu domů z hospody okolo 23 hodiny ranami sekyrou do hlavy zavraždil nejdříve těhotnou manželku a poté stejným způsobem obě spící děti. Následně všechny čtyři oběti, včetně ještě nenarozeného dítěte rozčtvrtil a vyjmul z těl vnitřnosti. Je to hrozný ten kdo někoho zabije by měl trpět stejně jako ten mrtví... Nechápu že se na světě rodí takoví lidé .... Kteří nemyslí na jejich rodiny a jak pak musí trpět oni když se pak dozvědí že byl někdo několikrát zavřen a pak udělá tak hrozný zločin ....

Čestmír | 29. 05. 2008 - 22:30:54

oprava

V ČSSR nebyl Hojer poslední popraveným. Po něm byli popraveni na Pankráci ještě Miloš Krupička v roce 87 a úplně posledním byl Vladimír Lulek v roce 1989.


Vyhledávání

Aktuálně na webu

Chcete reagovat na některý článek, událost, chování policistů? Ke každému článku můžete přidat vlastní komentář. Více informací »

Reklama


Reklama