Policie ČR - www.policie-čr.cz Přeskočit na hlavní obsah | Přeskočit na navigaci
Klíčová slova webu

Policie České Republiky, hledané osoby, pátrání po osobách, FBI, městská policie, Stb seznamy, bodové hodnocení, přestupky řidičů, dopravní nehody, autonehody, zákony, CIA, policejní sbory v zahraničí, kriminalistika, přestupky, policejní aféry, INTERPOL, policista, pátrání, POLICIE ČR

Policie: 158   |   Hasiči: 150   |   Záchranná služba: 155   |   Tísňová volání: 112   |   Městská policie: 156

Navigace

Anketa

Používáte ve vozidle antiradar?

ano
1765 hlasů v anketě 1765
ne
2359 hlasů v anketě 2359

Považujete za správné zavedení povinnosti užívat zimní pneu?


Těžké následky dopravní nehody u Jaroměřic

obrázek ke článku: Těžké následky dopravní nehody u Jaroměřic

Po nehodě řidič nadýchal 2,32 promile alkoholu v krvi. Muž utrpěl lehká zranění. Jeho spolujezdec však byl zraněn velmi těžce.

Alkohol za volantem je velkým problémem na českých silnicích a v mnoha případech i hlavní příčinou tragických autonehod. K další dopravní nehodě, kterou způsobil řidič pod vlivem alkoholu došlo v pondělí 2. března 2009 u obce Jaroměřice.

Třicetiletý řidič usedl za volant osobního vozidla Ford Escort i když věděl, že před jízdou vypil velké množství alkoholických nápojů. Alkohol pří řízení vozidla udělal své. Muž špatně odhadl rychlost vozidla a po projetí levotočivé zatáčky dostal smyk, který již nezvládl a narazil do kovového zábradlí mostku po pravé straně silnice. Náraz vozidlo odhodil a to skončilo převrácené na střeše vedle mostku mimo silnici.

Řidič hazardér utrpěl lehká zranění. Daleko však hůře dopadl jeho čtyřiadvacetiletý spolujezdec. Ten utrpěl velmi těžká zranění. Oba byli převezení rychlou záchrannou službou do nemocnice v Brně. Ještě před tím však policisté podrobili řidiče dechové zkoušce na alkohol, která odhalila jeho požití před jízdou. Přístroj ukázal 2,32 promile.

Nezodpovědný řidič tak bude čelit obvinění ze spáchání trestného činu hrožení pod vlivem návykové látky.

foto: Policie ČR

obrázek ke článku: Těžké následky dopravní nehody u Jaroměřic obrázek ke článku: Těžké následky dopravní nehody u Jaroměřic
Plechové disky
Plechové disky a levné pneu - také jako komplety s pneumatikami

Komentáře:

Dosud nebyl vložen žádný komentář!


Vyhledávání

Aktuálně na webu

Chcete reagovat na některý článek, událost, chování policistů? Ke každému článku můžete přidat vlastní komentář. Více informací »

Reklama


Reklama