Policie ČR - www.policie-čr.cz Přeskočit na hlavní obsah | Přeskočit na navigaci
Klíčová slova webu

Policie České Republiky, hledané osoby, pátrání po osobách, FBI, městská policie, Stb seznamy, bodové hodnocení, přestupky řidičů, dopravní nehody, autonehody, zákony, CIA, policejní sbory v zahraničí, kriminalistika, přestupky, policejní aféry, INTERPOL, policista, pátrání, POLICIE ČR

Policie: 158   |   Hasiči: 150   |   Záchranná služba: 155   |   Tísňová volání: 112   |   Městská policie: 156

Navigace

Anketa

Považujete za správné zavedení povinnosti užívat zimní pneu?


Václav Mrázek - sériový vrah

obrázek ke článku: Václav Mrázek - sériový vrah

Typický případ sériového vraha, který v 50. letech minulého století spáchal během pěti let sedm vražd se sexuálním motivem, čtyři pokusy o vraždu, šestnáct pohlavních zneužití či pokusů o ně je případ Václava Mrázka. Mrázek byl paradoxně nakonec dopaden při drobné krádeži.

Václav Mrázek se narodil 22. října 1925 a měl jedenáct sourozenců. První zkušenost s tehdejší justicí okusil již ve svých šesnácti letech roku 1941, kdy si vysloužil podmínku za krádež. Polepšení se však nekonalo a o osm let později okusil na osmnáct měsíců i prostředí kriminálu za jinou krádež.

Podrobnosti o případu
K dopadení přispěl i fakt, že Mrázek působil na poměrně malém území, předvším v oblasti Chomutovska a kladenské čtvrti Kročehlavy, tedy poblíž místa svého bydliště.
Vrahovy oběti byly nalezeny na různých místech - jedna v korytě řeky, další v posteli, na louce ve spodním prádle.

Motiv činů
Všechny činy se odehrály v odbobí od 22. srpna 1951 do 9. listopadu 1956. Po dopadení pachatel připouštěl možnost, že k použití násilí při sexuálním styku ho přivedly zážitky se svého působení ve strážním oddíle, kdy se často účastnil orgií a také četba pornografické literatury.
Do armády ke strážnímu oddílu se přihlásil dobrovolně ve svých dvaceti letech a byl přijat. Jednotka strážního oddílu po druhé světové válce často doprovázela zásilky americké pomoci URNA do zahraničí, především do Rumunska.
Důvodem tak brutálních činů byla i Mrázkova nekrofilie. Podle svého tvrzení mu nešlo, až tak o samotný pohlavní styk, jako o to donutit k němu ženu násilím a zároveň jej vzrušoval sexuální styk s mrtvou ženou. Jak uvedl později do protokolu pokoušel se jednou vniknout i do márnice s mrtvolou.

V protokolu jsou dále zaznamenána vrahova slova:
"Šla po silnici a já jel v protisměru na kole. Když jsem ji míjel, vystřelil jsem z pistole a jel jsem dál. Ještě asi dvacet nebo třicet metrů. Potom jsem zastavil a chvíli čekal, zda výstřel nevzbudil nějaký rozruch. Pak jsem se vrátil k mrtvole, odtáhl ji do pole a…"

Pátrání po pachateli
O rozsahu pátrání vypovídá i fakt, že policisté během svého pátrání prověřili pře 25 tisíc lidí. Najít vraha nebyl lehký úkol. Oběti byly vybírány nelogicky, zcela náhodně. Pachatel nehleděl na věk a vyšetřovatelé mátl i tím, že k vraždám používal pistoli Walther ráže 7.65 mm, nůž i to co bylo právě po ruce. Třeba obyčejný klacek.
V době svého dopadení byl Václav Mrázek zaměstnán jako lázeňský pracovník na dole Nejedlý, kde mimo jiné pečoval i o pořádek v šatnách.  Právě toto místo zcela náhodně avšak výrazně přispělo k pachatelovu dopadení. 17. března 1957 přistihl jeden z horníků Mrázka jak prohledává uložené oděvy. Horník neváhal vše ohlásil Veřejné bezpečnosti. Následná domovní prohlídka odhalila v bytě podezřelého pistoli Walther. Ta samozřejmě putovala na expertízu, která potvrdila, že se jedná o vražednou zbraň.

Přiznání, rozsudek a trest
Při výslechu se Václav Mrázek pod tíhou důkazů rozplakal a doznal své činy. Nemohl následovat jiný, než absolutní trest, trest smrti. 30. prosince 1957 v pražské pankrácké věznici byl rozsudek smrti vykonán.

Pro potřeby článku bylo čerpáno především z Muzea zločinu - www.kriminalistika.eu a dalších zdrojů na internetu. Foto: Muzeum Policie.

obrázek ke článku: Václav Mrázek - sériový vrah obrázek ke článku: Václav Mrázek - sériový vrah obrázek ke článku: Václav Mrázek - sériový vrah obrázek ke článku: Václav Mrázek - sériový vrah obrázek ke článku: Václav Mrázek - sériový vrah obrázek ke článku: Václav Mrázek - sériový vrah obrázek ke článku: Václav Mrázek - sériový vrah
Plechové disky
Plechové disky a levné pneu - také jako komplety s pneumatikami

Komentáře:

Albert | 29. 03. 2013 - 01:59:07

Postrach všech obcí i měst

Pocházím z Chomutova. Když sedminásobný vrah začal řádit v okolí Chomutova tak v té době jsem se zrovna narodil. Tak mě matka tehdy vyprávěla jak se ženský báli vylézt z domu na ulici. Totiž v okolí našeho města snad není žádný hřbitov ve kterém by nebyla pochována jedna z obětí bestiálního vraha Mrázka


Vyhledávání

Aktuálně na webu

Chcete reagovat na některý článek, událost, chování policistů? Ke každému článku můžete přidat vlastní komentář. Více informací »

Reklama


Reklama