Policie ČR - www.policie-čr.cz Přeskočit na hlavní obsah | Přeskočit na navigaci
Klíčová slova webu

Policie České Republiky, hledané osoby, pátrání po osobách, FBI, městská policie, Stb seznamy, bodové hodnocení, přestupky řidičů, dopravní nehody, autonehody, zákony, CIA, policejní sbory v zahraničí, kriminalistika, přestupky, policejní aféry, INTERPOL, policista, pátrání, POLICIE ČR

Policie: 158   |   Hasiči: 150   |   Záchranná služba: 155   |   Tísňová volání: 112   |   Městská policie: 156

Navigace

Anketa

Používáte ve vozidle antiradar?

ano
2528 hlasů v anketě 2528
ne
3706 hlasů v anketě 3706

Považujete za správné zavedení povinnosti užívat zimní pneu?


Vladislav Husák se dobrovolně vzdá řidičáku. Gesto?

obrázek ke článku: Vladislav Husák se dobrovolně vzdá řidičáku. Gesto?

Jak jsme již uvedli. MF Dnes informovala o riskantní rychlé jízda policejního prezidenta Vladislava Husáka. Dnes přinášíme vyjádření samotného policejní prezidenta dva dny po události.

"V úterý a ve středu ráno jsem byl cestou do práce sledován redaktory deníku MF Dnes a přistižen při nikoli nevýznamném překročení povolené rychlosti na dálnici i v obci a údajně také při nebezpečném předjíždění. Mohl bych zpochybňovat průkaznost zveřejněných informací. Mohl bych se odvolávat na ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích, který mi jako policistovi, je-li to nezbytně nutné k plnění úkolů, poskytuje úlevu z dodržování nejvyšší povolené rychlosti. Mohl bych tvrdit, že jsem překročil rychlost, neboť jsem si všiml, že jsem sledován a cítil jsem se ohrožen. Nic takového neudělám. Jsem si vědom pochybení a veřejně se za něj omlouvám. Článek zveřejněný v MF Dnes může být podnětem k zahájení správního řízení pro podezření ze spáchání přestupku."

"Bez ohledu na to, zda se tak stane, či nikoliv, rozhodl jsem se učinit následující:
- ještě dnes uložím svůj řidičský průkaz na 3 měsíce u příslušného správního orgánu a po tu dobu nebudu řídit motorová vozidla
- ještě dnes poukáži částku 10 tisíc korun na konto Nadace "Národ dětem", zřízené za účelem humanitní pomoci nemocným dětem hospitalizovaným na Klinice dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Praze 5 Motole."

"Mrzí mě, co se stalo, a nebude se to opakovat."


plk. Mgr. Vladislav Husák - policejní prezident


Plechové disky
Plechové disky a levné pneu - také jako komplety s pneumatikami

Komentáře:

major | 28. 12. 2009 - 21:22:31

přiznání

každý udělá nějakou chybu v životě,ale málo kdo si to přizná,a potrestá se sám.
zamyslete se nad sebou,a potom můžete soudit.

pepa_28 | 27. 11. 2008 - 16:22:01

Pan Husák

Výmluvy, které pan Husák předvedl jsou opravdu trapné. Za prvé pokud tvrdí, že mu pravomoc policisty při plnění služebního úkolu náleží jet nepřiměřenou rychlostí, ať tedy prokáže, jakým služebním úkolem byl v tuto chvíli zaměstnán. Pokud jde o jeho podezření, že je sledován, bylo samozřejmě správné, avšak tuto výmluvu by poté mohl používat jakýkoliv řidič, který takto nehorázně porušuje předpisy a zákon. Dále nerozumím tomu, proč pan Husák odevzdává ŘP sám úřadu...Copak je málo policistů, kteří by jeho přestupek mohli ohodnotit tak, jak se přísluší? Problém je v tom, že policisté drží spolu a neměří každému stejným metrem. Navíc si nedokážu představit, který policista by měl tu odvahu jít, a sebrat mu řidičák.

pepa_28 | 27. 11. 2008 - 16:26:34

Pan Husák

Přesto oceňuji Vaše přiznání...

Piki | 29. 05. 2008 - 10:18:55

"policajti"

Aby se ho nevzdal,když za něj bude řídít,někdo jiný..Docela laciné gesto,pane ministře..


Vyhledávání

Aktuálně na webu

Chcete reagovat na některý článek, událost, chování policistů? Ke každému článku můžete přidat vlastní komentář. Více informací »

Reklama


Reklama