Policie ČR - www.policie-čr.cz Přeskočit na hlavní obsah | Přeskočit na navigaci
Klíčová slova webu

Policie České Republiky, hledané osoby, pátrání po osobách, FBI, městská policie, Stb seznamy, bodové hodnocení, přestupky řidičů, dopravní nehody, autonehody, zákony, CIA, policejní sbory v zahraničí, kriminalistika, přestupky, policejní aféry, INTERPOL, policista, pátrání, POLICIE ČR

Policie: 158   |   Hasiči: 150   |   Záchranná služba: 155   |   Tísňová volání: 112   |   Městská policie: 156

Navigace

Anketa

Používáte ve vozidle antiradar?

ano
2528 hlasů v anketě 2528
ne
3706 hlasů v anketě 3706

Považujete za správné zavedení povinnosti užívat zimní pneu?


Vedoucí DI Michael Čaš boural s více než třemi promilemi

Michael Čaš, vedoucí dopravního inspektorátu ve Frýdku-Místku, havaroval se svým vozem v Místecké ulici nedaleko obchodního centra Makro v Ostravě. Lehké zranění utrpěli dvaatřicetiletá žena a její šestiletý syn do kterého Čaš naboural. Žena měla zablokovanou páteř a stejně jako její syn pohmožděnou hlavu. Po ošetření v nemocnici propustili lékaři oba domů.

Jak potvrdila dechová zkouška Michael Čaš zrovna příkladem nešel, řídil totiž pod vlivem alkoholu. Inspekce ministerstva vnitra se případem začala hned zabývat. "V tuto chvíli mohu potvrdit, že inspekce si v noci případ převzala, protože dechová zkouška potvrdila podezření z požití alkoholu před jízdou." řekla mluvčí ministerstva vnitra Radka Kovářová.

Verze Michaela Čaše
Michael Čaš to ale popíral a v rozhovoru pro Českou televizi tvrdil, že auto vůbec neřídil. "Řidič odešel z místa. Protože to bylo moje vozidlo, tak jsem si ho chtěl zajistit, navíc jsem sednul na místo řidiče, abych pustil varovní světla, vypnul motor a tak dále, a poté mě další účastníci té nehody oslovili." uvedl dnes již bývalý policista Michael Čaš. Předběžné výsledky šetření inspekce ministerstva vnitra však tuto verzi vyvrátily. Pro pořádek uveďme, že Čaš byl zastánce nového silničního zákona, který u nás začal platit 1. července 2006. Pro deník Mladá Fronta Dnes začátkem července 2006 uvedl: "Zdá se, že lidé konečně pochopili, že mají podle předpisů jezdit i u nás, a ne jen v okamžiku, kdy překročí státní hranice." O dva roky dříve napsal na Ostravské univerzitě práci nazvanou Etika chování účastníků silničního provozu.

Vyšetřování prokázalo, že v době nehody měl více než tři promile alkoholu v krvi. 28.07.2006 - v tento den byl vedoucí dopravního inspektorátu ve Frýdku-Místku Michael Čaš od Policie Čr po zásluze propuštěn. Severomoravská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková potvrzuje, že policista už dál uniformu oblékat nebude: "Policista řídil osobní motorové vozidlo po předchozím požití alkoholických nápojů, způsobil dopravní nehodu s následkem ublížení na zdraví a škodou na cizím majetku. Svým jednáním porušil služební přísahu tím, že se dopustil zavrženíhodného jednání, které má znaky trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky."

Že Čaš ve své výpovědi lhal potvrdil i svědek Jiří Jadrný: "Je to jedině dobře, protože takových policistů u nás začíná být čím dál více. Vítám to. Jsem rád, že jsem pomohl to prokázat, ale nejsem rád, že to ještě nepřiznal, protože proti němu svědčí mnoho důkazů. Kdyby se k tomu postavil jako chlap, měl by nyní klid." řek Českému rozhlasu Jadrný.

Michael Čaš obviněn
Podle státní zástupkyně Jarmily Šajnové ale tuto verzi vyvrací řada důkazů. Čaše proto obvinila z ohrožení pod vlivem návykové látky: "Je prokázáno na základě expertíz, znaleckých posudků a vyjádření svědků, kteří se nacházeli na místě nehody, že řidičem vozidla Seat Toledo byl pan Čaš, který v době střetu jel rychlostí 90 kilometrů v hodině a měl nejméně 3,12 pro,mile alkoholu v krvi, což je posuzováno jako těžký stupeň opilosti." uvedla Šajnová.

Bývalý policista stanul před soudem kvůli nehodě v opilosti
6.3. 2007 - Bývalý šéf dopravního inspektorátu ve Frýdku-Místku tohoto dne stanul před soudem. Svou vinu stále popírá. Podle státního zástupce Aloise Dlouhého svým počínám udělal strážcům zákona ostudu. "Nelze jiné postihovat za to, co sám dělám." říká žalobce.

"Pan Čaš si může říkat, co chce, ale já vím, že řídil. Dveře byly zavřené a tak nemohl ani odejít. Bezpečně řídil pan Čaš." říká svědkyně. Stejně reagovala i řidička z nabouraného vozu Miroslava Jadrná. K nehodě přijelo další auto a svědek Petr Štípal popsal, jak se obžalovaný se pokusil svůj vůz rozjet. "Snažil se nastartovat auto a snažil se s ním nějakým způsobem rozjet, přemístit ho, nevím co."

Soudce Okresního soudu v Ostravě Michal Benda proces odročil na 6. srpna, protože obhájkyně trvala na výslechu znalce z oboru dopravy.

Související články:
Bývalý policista Michael Čaš odsouzen za nehodu v opilosti >>
Krajský soud potvrdil trest pro bývalého policistu za nehodu v opilosti >>

Plechové disky
Plechové disky a levné pneu - také jako komplety s pneumatikami

Komentáře:

paolo | 19. 10. 2007 - 14:14:22

misa

to je nula niceho si nevazil!


Vyhledávání

Aktuálně na webu

Chcete reagovat na některý článek, událost, chování policistů? Ke každému článku můžete přidat vlastní komentář. Více informací »

Reklama


Reklama