Policie ČR - www.policie-čr.cz Přeskočit na hlavní obsah | Přeskočit na navigaci
Klíčová slova webu

Policie České Republiky, hledané osoby, pátrání po osobách, FBI, městská policie, Stb seznamy, bodové hodnocení, přestupky řidičů, dopravní nehody, autonehody, zákony, CIA, policejní sbory v zahraničí, kriminalistika, přestupky, policejní aféry, INTERPOL, policista, pátrání, POLICIE ČR

Policie: 158   |   Hasiči: 150   |   Záchranná služba: 155   |   Tísňová volání: 112   |   Městská policie: 156

Navigace

Anketa

Používáte ve vozidle antiradar?

ano
2528 hlasů v anketě 2528
ne
3706 hlasů v anketě 3706

Považujete za správné zavedení povinnosti užívat zimní pneu?


Doživotní vězení pro Vladimíra Bayera, vraha nevinné dívky.

obrázek ke článku: Doživotní vězení pro Vladimíra Bayera, vraha nevinné dívky.

Dne 16.ledna 2001 zazvonil na policejní služebně v Moravském Berouně telefon a policisté přijali oznámení o zmizení sedmileté dívky. Její matka ji postrádá již několik hodin, kdy se dívka nevrátila ze školy.

Během pár hodin vyšetřovatelé zjistili, že dívka ve škole vůbec nebyla. Spolužačky pohřešované také vypověděly o muži s nímž byla ráno spatřena před školou. Muž je prý dokonce žádal, aby dívku z výuky omluvily. Vypovědi též muže poměrně podrobně popisovaly. Popis odpovídal Vladimíru Bayerovi, strýci zavražděné.

Vladimír Bayer byl zadržen v restauraci. S policií spolupracoval, tvrdil, že se podílel na hledání dívky. Mluvil však i o tom, že jej opustila přítelkyně i s jeho dítětem a odstěhovala se k jinému muži. Policii dokonce dobrovolně ukázal svůj byt, aby prokázal, že u něj dívka není. Policisté prohlídku uskutečnili, ale zaměřili se pouze na zjištění nepřítomnosti pohřešované a nikoliv na případné stopy. Přesto byl i nadále Vladimír Bayer mezi hlavními podezřelými. Kriminalisté totiž znali Bayerovu minulost.

Kdo byl Vladimír Bayer
Soudní psychiatři, psychologové a sexuologové ve svých posudcích uvedli, že jeho intelekt odpovídá pásmu podprůměru (IQ 82). V roce 1993, ještě co by mladistvý, se Bayer podílel se svými dvěma komplici na brutální vraždě důchodce. Motivem byla loupež. Odsouzen byl na sedm let nepodmíněně. Při odpykávání trestu se choval slušně a tím si vysloužil jeho zkrácení o dva roky.

Zvrat v případu
Kriminalisté sice měli podezřelého, ale pátrání pokračovalo i nadále. Stále nebyla nalezena pohřešovaná dívka. K objasnění případu výrazně přispěla babička dívenky. U svého bytu na klice našla dopis psaný dětským písmem. V něm stálo, že přijde o život pokud se k jejímu strýci (Vladímíru Bayerovi) nevrátí jeho bývalá družka. K dopisu byly připevněny dvě spony do vlasů, které patřily pohřešované dívce. Vyšetřovatelé případu měli o pachateli jasno. Zbývalo přimět Vladimíra Bayera k pravdivé výpovědi. To trvalo dalších 17hodin přesto, že u něj policisté nalezli další dopis se slovy: "Dávám vám poslední tři dny a bude funus. S pozdravem, Váš popravčí". Přiznání nakonec získali a bohužel se potvrdila nejhorší možná varianta a to že dívka již nežije.
Bayer osudného dne ráno dívku odvedl od školy do svého bytu, zde ji donutil napsat výhrůžný dopis (ten který našla babička dívky) a poté dívku surově zavraždil. Soudní lékaři označili způsob smrti za obzvláště surový a trýznivý. Tělo dívky odnesl do kůlny a uložil do staré ledničky. Zde bylo tělíčko také kriminalisty nalezeno.

Soud, rosudek a trest
Po sdělení obvinění z vraždy začal vrah své vypovědi měnit, vraždu popíral, obviňoval policisty a čin sváděl na svého bratra či ruskou mafii. To vše i přesto, že jej z vraždy usvědčovaly veškeré důkazy a stopy.
Vladimír Bayer trpěl nevyléčitelnou nemocí a podroboval se ozařování. V době činu byl však plně schopen rozpoznat společenskou nebezpečnost svého jednání a plně byl schopen své jednání ovládat. Znalci se také shodli, že jeho resocializace je nulová. Krajský soud v Ostravě 19. října 2001 vynesl rozsudek a odsoudil Vladimíra Bayera jako zvlášť nebezpečného recidivistu k doživotnímu trestu odnětí svobody. Rozsudek byl potvrzen vrchním soudem v Olomouci v lednu 2002.

Pro potřeby článku bylo čerpáno především z Muzea zločinu - www.kriminalistika.eu a dalších zdrojů na internetu. Foto: Muzeum Policie.

obrázek ke článku: Doživotní vězení pro Vladimíra Bayera, vraha nevinné dívky. obrázek ke článku: Doživotní vězení pro Vladimíra Bayera, vraha nevinné dívky. obrázek ke článku: Doživotní vězení pro Vladimíra Bayera, vraha nevinné dívky. obrázek ke článku: Doživotní vězení pro Vladimíra Bayera, vraha nevinné dívky. obrázek ke článku: Doživotní vězení pro Vladimíra Bayera, vraha nevinné dívky. obrázek ke článku: Doživotní vězení pro Vladimíra Bayera, vraha nevinné dívky.
Plechové disky
Plechové disky a levné pneu - také jako komplety s pneumatikami

Komentáře:

autsajdr | 02. 01. 2016 - 09:57:08

Opsané texkty a ukredené obrázky

Chtěl bych upozornit, že většina textů a obrázků, je převzata, ukradena, překopírována (nehodící škrtněte) z kriminální případů z Muzea zločinu, které najdete na stránce?
www.kriminalistika.eu
Autor stránek by se měl stydět. Zvažuji trestní oznámení.

Leny | 15. 10. 2014 - 13:47:10

nenapadá mě nic jiného než: ZRŮDA

Náš státní aparát by se měl zamyslet nad výši trestů, které v zákonech máme. kdyby člověk, který už jednou někoho zabil nedostal trest směšných 7 let, tak nemusela holčička zemřít. Prostě život za život, nebo okamžitě doživotí a hotovo!!!!! Za korupci apod. ,,kraviny´´ jsou nehorázné tresty, ale za lidský život???

jarka | 30. 08. 2013 - 22:24:09

vrah

ja mam 3 deti a 1je postizenej a tak proto v ustavu uz tak mi moc chybi bylo mu 6let obdivuji rodice ktery to zvladli vase dcerka je andilek na oblacku ktery se usmiva na vas kazdy den kdyz tu ctu je mi dobreku moc moc lituji rodice moc stejne ho psuti nic stim to spusobem nic nevyresili on zije ten andilek ne je to zpravedlive???ne neni on bude pokracovat atd ja bych mu moc prala to nejhorsi pomalu ale moc pomalu umucela tim horsim zbusobem nez ten andilek trpel zabit ho je malo rodice drzte a nezapomente vas andilek na vas kouka

Albert | 29. 03. 2013 - 02:21:04

Bestie musí zemřít

Nu což má to stejně spočítaný protože rakovina je nevyléčitelná nemoc.

macymesser | 12. 01. 2013 - 18:40:26

trest smrti

Bez vyjimky by měl dostat trest smrti.A to nejhorším a nejzrůdnějším způsobem.At pozná pocit nesnesitelné bolestí

donecek | 02. 06. 2012 - 19:33:15

Vzkaz pro matku té zavražděné holčičky.

Paní narodila jste se a žijete na špatném místě.
To je Evropa, novodobý ráj hajzlů,vrahů, pedofilů apod.Tento kontinent,pomocí pár debilů, kteří dřepí na úřednických židlých,tak vzdálených od reálného života,a kteří jdou svými rozhodnutími proti většině na tomto kontinentu a svou nekompetentností jen ničí životy tolika lidí.Zrušili naprosto nezastupitelný trest smrti a tím rozhodli o tom, že vražda je věc normální a přirozená a patří k člověku.Ne!To není pravda!!!Pokud nebude opět platit,smrt za smrt, tento kontinent je ztracen; a matek, které přijdou o své krásné děti bude jen přibývat.Je mi to moc líto.

spravedlivý | 04. 02. 2012 - 14:16:48

vladimír bayer

pocházím z Moravského Berouna,a Bayera jsem znal osobně,dokonce jsme spolu chodily na pivo.Kdyby naše trestní právo bylo spravedlivé,tak už po brutální vraždě důchodce,kterého jsem také znal,dostal by ten zmetek provaz,a nemohl by ublížit nevinné holčičce ,která měla celý život pře sebou. Pokud vím tak naštěstí nehrozí žebude předčasně propuštěný,i když se o to s odůvodněním že je smrtelně nemocný(má leukémii)pokoušel. Jen mě vadí že takovým kryplům musíme všichni ze svých daní platit pobyt ve vězení a ještě léčbu.

Zana | 21. 10. 2010 - 14:33:55

Doživotní vězení pro Bayera

Takovým sexuálním deviantům a podobným individům bych za ty jejich zločiny nasadila nejvyšší trest! Vždyť to přece není možné,sexuální deviant,který se léčí v Bohnicích má vycházku!?No když jsem to četla,tak jsem z toho byla rozhořčená. Jednou něco špatného provedl, tak má za to pikat a né že pouštějí za dobré chování atd. Pak když se někomu něco stane, většinou se příjde na to, že to byl nevyléčitelný člověk, který už předtím podobný čin spáchal a tomu bysme měli předejít!!!!! Trest DOŽIVOTÍ,takový člověk už ve společnosti nemá co dělat - nemá tady místo!!!!!!!

dada | 14. 07. 2010 - 23:55:52

vražda

trest smrti by měl být pro takové bestie,to přece není člověk

maminka | 10. 05. 2010 - 21:24:17

vlastní maminka

jsem maminka neboly byla sem moji holčíčky kdyby to šlo dala bych mu čínkou metotu a to pověsít ho rukama na horu a žiletkama ho pomalu tríznít a pomalu aby trpěl za to co malíčké udělál byla jedníčkařka měla tolík kamarádek že je to devět let a pořát mám hrozné pocity a třesu se i ted že to vám píši proč není tres smrtí a proč ho vůbec lečíly at chcípne v nejhorších bolestech není to lehké žít z pocitem že ji už nikdy neuvidím pláču a celá se ted třesu mám moc ráda děti ale co sem vyděla je z hororu na to se nedá nikdy zapomenout ják sem ji potom všem vyděla je to děsíve proč není nějaká z pravedlonost aby on trpěl dlouho v bolestech nemám to lehký chybí mi opravdu moc brečívam po nocích moc mi chybí byla moc veselá a přála si mít dlouhé vlásky chtěla byt princeznou jak to u malích dětí býva, nikdo netuší jaké to je byt ted bez mojí Moničky moc mi chybí měla by v prosínci 17 let měla bych velkou holčíčku a nemám je to děsíví pocít promínte nemohu dál psát brečím proč není cestováni časem ja bych nevahala a využíla bych všecho abych ji mohla mít vedle sebe moc mi chybí.

prcinka88 | 14. 09. 2009 - 15:20:33

"HODNÝ STREJDA"

Takovýhle lidi by měli dát "do rukou" rodičům a příbuzných...stvůra si nezaslouží chodit po světě!!!a vězení v dnešní době není žádné vězení..trestní právo a práva obviněných by se měla náležitě pozměnit!

Vladimir Uljanov | 25. 12. 2008 - 06:44:16

o debilním vrahovi

Toho krypla by měli pověsit za koule na hák do prúvanu dokud by nevykapal nechápu to ten hajzl bude v kriminále žrát srát a spát v klidu do konce života za státní peníze jeho život nemá žádnou cenu měli by ho popravit bylo by to nejlepší pro všechny a né doživotí to je směšné,

rykyc | 11. 12. 2008 - 16:51:56

vrah 7leté

a nejlepší bude zas ho za dobré chování pustit.
jak je tady zvykem

JIJI | 01. 11. 2008 - 16:06:11

VRAH 7LETÉ HPLČIČKY

ZDRAVÍM SAMA MÁM MALÉ DĚTI A NEDOVEDU SI PŘEDSTAVIT CO BY MI POMOHLO PŘEKONAT TU BOLEST NEJSPÍŠ NIC!ALE JEDNO VÍM URČITĚ,NESTAČILO BY MI ŽE JE VRAH POTRESTÁN ODNĚTÍM SVOBODY NEBO TRESTEM SMRTI!!!!!!MĚL BY TRPĚT JAKO TRPĚLO DÍTĚ!!!!VZDÁVÁM HOLD POLICISTŮM ŽE JEDNALI RYCHLE!I KDYŽ JE TO ZA SMRT MÁLO!!!

Dantes | 26. 07. 2008 - 16:18:36

Doživotí

Takoví člověk jestli se mu tak dá říct zaslouží trest smrti škoda že byl zrušen

Vačičák | 08. 07. 2008 - 10:23:57

...........................

Naprosto stebou souhlasím superpoldo.

Superpolda | 04. 06. 2008 - 13:17:34

Dobrá práce policie

Je to brutální vrah, který si zaslouží doživotí. Policie odvedla dobrou práci. Nebýt policie, tak k by zůstal vrah sedmileté dívky nepotrestán. Myslím, že pozůstalí také ocení práci policie.


Vyhledávání

Aktuálně na webu

Chcete reagovat na některý článek, událost, chování policistů? Ke každému článku můžete přidat vlastní komentář. Více informací »

Reklama


Reklama