Policie ČR - www.policie-čr.cz Přeskočit na hlavní obsah | Přeskočit na navigaci
Klíčová slova webu

Policie České Republiky, hledané osoby, pátrání po osobách, FBI, městská policie, Stb seznamy, bodové hodnocení, přestupky řidičů, dopravní nehody, autonehody, zákony, CIA, policejní sbory v zahraničí, kriminalistika, přestupky, policejní aféry, INTERPOL, policista, pátrání, POLICIE ČR

Policie: 158   |   Hasiči: 150   |   Záchranná služba: 155   |   Tísňová volání: 112   |   Městská policie: 156

Navigace

Anketa

Používáte ve vozidle antiradar?

ano
1668 hlasů v anketě 1668
ne
2263 hlasů v anketě 2263

Považujete za správné zavedení povinnosti užívat zimní pneu?


Silvestrovské dopravní nehody pod vlivem alkoholu

obrázek ke článku: Silvestrovské dopravní nehody pod vlivem alkoholu

Ani Silvestrovská noc se neobešla bez dopravních nehod, kde bylo příčinou bylo usednutí řidičů za volant pod vlivem alkoholu. Následky tohoto počínání si prohledněte dále.

Při nehodě měl více než 2 promile (Policie Čr Pardubice)

Poslední den roku 2007 vyjížděli dopravní policisté po šesté hodině ráno k dopravní nehodě v obci Rašovy. Na křižovatce ve tvaru písmene T, silnic III/32215 a účelové komunikace vedoucí od chatové oblasti, řidič vozidla Citroen Xantia pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze pozemní komunikace. S vozidlem na zasněžené a namrzlé komunikaci, při odbočování z vedlejší komunikace na hlavní, dostal smyk. Přední částí automobilu narazil do ocelového oplocení rybníku Moře. Při nehodě ke zranění osob naštěstí nedošlo. Hmotná škoda na vozidle a ocelovém zábradlí rybníka byla dohromady vyčíslena na 31.000 korun. Policisté 22letému řidiči orientační dechovou zkouškou naměřili 2,25 g/kg alkoholu v dechu. Řidič se odmítl podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu ke zjištění hladiny alkoholu v krvi. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz. Osud řidiče je nyní v rukou správních orgánů. (foto 1 a 2)

Opilý řidič zranil při havárii spolujezdce (Policie Čr Frýdek-Místek)
Třicet minut po silvestrovské půlnoci vyjeli policisté k havárii vozidla Ford Tranzit v Třinci na ulici Lidické.

Při projíždění levotočivé zatáčky dostal 27 letý muž z Třince se svým automobilem smyk, vyjel mimo vozovku a zastavil se až o sloup veřejného osvětlení. Řidiči policisté naměřili při dechové zkoušce takřka 2 promile alkoholu v krvi. Spolujezdec byl se zraněním převezen k ošetření do nemocnice. (foto 3)

Řidička nadýchala po nehodě 1.23 promile (Policie Čr Jičín)

Hodinu před půlnocí 31. prosince jela třicetiletá řidička osobním vozidlem Škoda Fabia ve směru od Prahy na Jičín. Na přímém úseku vozovky u obce Plhov dostala vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy na kluzkém povrchu vozovky smyk, který nezvládla a s vozidlem vjela do silničního příkopu, kde následně narazila do vzrostlého smrku.

Při dopravní nehodě utrpěla řidička lehké zranění, se kterým byla převezena do Oblastní nemocnice v Jičíně, kde se navíc podrobila orientační dechové zkoušce na alkohol. Ta prokázala v jejím dechu 1.23 promile alkoholu. Z tohoto důvodu jí byl na místě zadržen řidičský průkaz. Celková škoda byla vyčíslena na 150 tisíc korun. (foto 4 a 5)

autor: lik , zdroj a foto: P Čr

obrázek ke článku: Silvestrovské dopravní nehody pod vlivem alkoholu obrázek ke článku: Silvestrovské dopravní nehody pod vlivem alkoholu obrázek ke článku: Silvestrovské dopravní nehody pod vlivem alkoholu obrázek ke článku: Silvestrovské dopravní nehody pod vlivem alkoholu obrázek ke článku: Silvestrovské dopravní nehody pod vlivem alkoholu
Plechové disky
Plechové disky a levné pneu - také jako komplety s pneumatikami

Komentáře:

Dosud nebyl vložen žádný komentář!


Vyhledávání

Aktuálně na webu

Chcete reagovat na některý článek, událost, chování policistů? Ke každému článku můžete přidat vlastní komentář. Více informací »

Reklama


Reklama