Policie ČR - www.policie-čr.cz Přeskočit na hlavní obsah | Přeskočit na navigaci
Klíčová slova webu

Policie České Republiky, hledané osoby, pátrání po osobách, FBI, městská policie, Stb seznamy, bodové hodnocení, přestupky řidičů, dopravní nehody, autonehody, zákony, CIA, policejní sbory v zahraničí, kriminalistika, přestupky, policejní aféry, INTERPOL, policista, pátrání, POLICIE ČR

Policie: 158   |   Hasiči: 150   |   Záchranná služba: 155   |   Tísňová volání: 112   |   Městská policie: 156

Navigace

Anketa

Používáte ve vozidle antiradar?

ano
1852 hlasů v anketě 1852
ne
2500 hlasů v anketě 2500

Považujete za správné zavedení povinnosti užívat zimní pneu?


Střední policejní škola Ministerstva vnitra v Jihlavě

obrázek ke článku: Střední policejní škola Ministerstva vnitra v Jihlavě

Střední policejní škola Ministerstva vnitra v Jihlavě je jednou ze šesti středních policejních škol v České republice.

Střední policejní škola  v Jihlavě

- je odborné pracoviště, které se již od svého vzniku v roce 1964 zaměřuje na výchovu specialistů dopravní služby  Škola nabízí několik typů vzdělávacích aktivit.
-  pro budoucí policisty je to studium v kurzech základní odborné přípravy s délkou 18 měsíců

Kromě teoretické výuky tvoří velkou část přípravy na povolání policisty výuka metodou modelových situací, tzn. že studující již ve škole nacvičují řešení skutečných situací z policejní praxe. Získávají tak potřebné kompetence pro jednání s občany, dohled nad dopravou na pozemních komunikacích, projednávání přestupků, pořádkovou a hlídkovou službu, úkony v souvislosti s trestnou činností, postup při řešení domácího násilí, preventivní činnost, zpracování písemností, práci se spojovací a výpočetní technikou atd. Po celou dobu přípravy si rovněž zvyšují svou fyzickou kondici a cvičí se v použití donucovacích prostředků a zbraně. Základní odborná příprava je ukončena závěrečnou zkouškou.

Jako škola se zaměřením na dopravu zabezpečujeme i další vzdělávání policistů zařazených do I. a II. skupin DI OŘP ČR. To znamená, že škola má vytvořen systém specializačních, inovačních a automobilních kurzů v rámci celoživotního vzdělávání příslušníků Policie ČR.

Specializační kurzy umožňují získat kvalifikaci pro výkon určité funkce na dopravním inspektorátu či dopravním oddělení. Jsou to např. kurzy pro dopravní inženýry, inspektory skupin dopravních nehod, inspektory dálničních oddělení, vedoucí dopravních inspektorátů apod. Inovační kurzy slouží k zopakování a upevnění základních znalostí, aktualizaci poznatků a zdokonalení a rozšíření kompetencí nutných pro výkon služby dopravní policie. Reagují na aktuální potřeby Policie ČR. Jsou to např. kurzy pro dálniční policii, kurzy kontroly ADR/AETR, kurzy obsluhy zařízení pro měření rychlostí, kurzy obsluhy počítačových programů používaných u dopravní policie. Automobilní kurzy umožňují zdokonalení řidičských dovedností příslušníků Policie ČR. Je to např. modulární kurz techniky jízdy, kurz jízdy se zvláštním výstražným zařízením, kurzy pro rozšíření řidičského oprávnění apod. V případě požadavku pořádá škola i kurzy pro Vojenskou policii Armády ČR, pro obecní policii a pro Hasičský záchranný sbor ČR.

Střední policejní škola v Jihlavě - kontakty

Tolstého 14, 586 01 Jihlava

tel.:             +420 567 146 613       , fax: +420 567 146 651
sekretariát:             +420 567 146 613        , služební 266 613
ředitel:             +420 567 146 653        , služební 266 653
zástupce ředitele:             +420 567 146 612        , služební 266 612

Webová prezentace SPŠ v Jihlavě >>

obrázek ke článku: Střední policejní škola Ministerstva vnitra v Jihlavě obrázek ke článku: Střední policejní škola Ministerstva vnitra v Jihlavě obrázek ke článku: Střední policejní škola Ministerstva vnitra v Jihlavě obrázek ke článku: Střední policejní škola Ministerstva vnitra v Jihlavě obrázek ke článku: Střední policejní škola Ministerstva vnitra v Jihlavě obrázek ke článku: Střední policejní škola Ministerstva vnitra v Jihlavě
Plechové disky
Plechové disky a levné pneu - také jako komplety s pneumatikami

Komentáře:

MaGNum | 03. 10. 2014 - 18:59:37

Dotaz

Dobrý den.. Jsem v 9 třídě a chtěl bych se zeptat jestli ještě funguje Střední škola policejní v Jihlavě. Kdyžtak prosím o odkaz na oficialní stranku. Diky


Vyhledávání

Aktuálně na webu

Chcete reagovat na některý článek, událost, chování policistů? Ke každému článku můžete přidat vlastní komentář. Více informací »

Reklama


Reklama