Policie ČR - www.policie-čr.cz Přeskočit na hlavní obsah | Přeskočit na navigaci
Klíčová slova webu

Policie České Republiky, hledané osoby, pátrání po osobách, FBI, městská policie, Stb seznamy, bodové hodnocení, přestupky řidičů, dopravní nehody, autonehody, zákony, CIA, policejní sbory v zahraničí, kriminalistika, přestupky, policejní aféry, INTERPOL, policista, pátrání, POLICIE ČR

Policie: 158   |   Hasiči: 150   |   Záchranná služba: 155   |   Tísňová volání: 112   |   Městská policie: 156

Navigace

Anketa

Používáte ve vozidle antiradar?

ano
2456 hlasů v anketě 2456
ne
3638 hlasů v anketě 3638

Považujete za správné zavedení povinnosti užívat zimní pneu?


Čeští policisté v létě na Jadran

obrázek ke článku: Čeští policisté v létě na Jadran

Čtrnáct příslušníků Policie odcestuje koncem června v pěti turnusech do Chorvatska. Sloužit budou ve dvou až třítýdenních cyklech, vždy nejméně dva a budou rozděleni dle potřeby s ohledem na zaměření služby.

V Chorvatsku budou českým turistům pomáhat až do 1. září. Chorvatsko má zájem na rozvoji turistiky ve své zemi a proto nabízí spolupráci zemím, odkud přijíždí největší počet turistů. V posledních třech letech se počty Čechů, kteří Chorvatskou republiku navštíví, neustále zvyšují. Ročně tuto zemí navštíví okolo milionu Čechů.

Zájem českých policistů o tuto službu byl velký. Koncem dubna se výběrového pohovoru zúčastnilo 40 policistů. Byli prozkoušeni mimo jiné i ze znalostí chorvatštiny a důraz komise kladla i na zkušenosti z výkonu služby.

Chorvatská strana navrhla za hlavní působiště oblast splitsko-dalmatinského policejního ředitelství. Nejvíce našich turistů je v oblasti Makarské. Výkon služby příslušníků Policie ČR bude společný s chorvatskou policií ve dvou a vícečlenných hlídkách. Budou určeni i pro službu na hlavních tazích a v letoviscích, kde se předpokládá,že by mohly vzniknout nějaké problémy. Cílem je zlepšit komunikaci a spolupráci s českými turisty, působit preventivně proti páchání trestné činnosti a přestupků, stejně jako při zlepšení dopravní bezpečnosti. Každoročně na chorvatských silnicích umírají čeští občané. Podle dostupných informací jich loni zahynulo devatenáct, v roce 2006 dvanáct a v roce 2005 osmnáct.

Při výkonu služby čeští policisté nebudou provádět služební úkony, služební zákroky a nebudou zapojeni ani do bezpečnostních opatření. Spojení zajistí chorvatská policie, na kterou se obrátí český občan.  Čeští občané policisty snadno poznají, protože budou ve služebním stejnokroji Policie ČR. Nebudou mít služební zbraň a donucovací prostředky (např. obušek, pouta, slzotvorný prostředek).

informovala: kpt. PhDr. Dagmar Bednarčíková

Plechové disky
Plechové disky a levné pneu - také jako komplety s pneumatikami

Komentáře:

Dosud nebyl vložen žádný komentář!


Vyhledávání

Aktuálně na webu

Chcete reagovat na některý článek, událost, chování policistů? Ke každému článku můžete přidat vlastní komentář. Více informací »

Reklama


Reklama