Policie ČR - www.policie-čr.cz Přeskočit na hlavní obsah | Přeskočit na navigaci
Klíčová slova webu

Policie České Republiky, hledané osoby, pátrání po osobách, FBI, městská policie, Stb seznamy, bodové hodnocení, přestupky řidičů, dopravní nehody, autonehody, zákony, CIA, policejní sbory v zahraničí, kriminalistika, přestupky, policejní aféry, INTERPOL, policista, pátrání, POLICIE ČR

Policie: 158   |   Hasiči: 150   |   Záchranná služba: 155   |   Tísňová volání: 112   |   Městská policie: 156

Navigace

Anketa

Používáte ve vozidle antiradar?

ano
2528 hlasů v anketě 2528
ne
3706 hlasů v anketě 3706

Považujete za správné zavedení povinnosti užívat zimní pneu?


Vrah, který zmařil čtyři lidské životy, zemřel v chomutovské nemocnici

obrázek ke článku: Vrah, který zmařil čtyři lidské životy, zemřel v chomutovské nemocnici

Roman Postl, který měl od 1. do 3. září spáchat čtyři vraždy a jeden pokus o vraždu, dnes zemřel.

Roman Postl (39let) z Teplicka, který byl zadržen 3. září krátce poté, co v Chomutově zastřelil Vietnamce a policistu, byl obviněn ze čtyř vražd, jednoho pokusu o vraždu a z nedovoleného ozbrojování. Se střelným zraněním byl hospitalizován ve vážném zdravotním stavu v chomutovské nemocnici. Na následky zranění dnes v poledne zemřel. Jeho 25letý komplic, kterého policisté dopadli v průběhu vyšetřování, byl obviněn z trestného činu vraždy formou pomoci. Byla na něho uvalena vyšetřovací vazba. Jeho role v těchto vraždách se dál upřesňuje.

Několik dní před první vraždou si Roman Postl opatřil pistoli. První vraždu spáchal v pondělí 1. září kolem 17.45 hodin na Karlu Divišovi z Teplicka. Nedaleko čerpací stanice v Proseticích zastavil Postl společně s 25letým spolupachatelem vůz Audi A6 a Karla Diviše zastřelil. S autem pak odjeli do nedaleké Lahoště a tam auto shodili do zatopeného lomu. Vůz v sobotu 6. září vylovili policejní potápěči. Tělo zavražděného Karla Diviše objevili dnes kolem poledne kriminalisté u Milešova na rozhraní teplického a litoměřického okresu.

V souvislosti s vraždou Karla Diviše kriminalisté pátrají po osádce bílé Škody Felicie, s registrační značkou začínající písmeny TPK, která na polní cestě míjela stříbrné Audi A6 zavražděného Karla Diviše v době, kdy byl už mrtev, a auto řídili pachatelé. Felicie měla na úzké polní cestě couvat, aby umožnila průjezd vozidlu Audi A6. Bylo to 1. září k večeru na Teplicku ve směru na Žalany. Osádku Felicie tvořili dva muži. Právě oni by mohli poskytnout svědectví k již zadrženým pachatelům vraždy.

Druhou vraždu spáchal Roman Postl v úterý 2. září. Po půl osmé večer zastřelil v Ústí nad Labem v objektu čerpací stanice AB Oil 20letého čerpadláře. Na benzínce pak odcizil zboží za několik desítek tisíc korun.
Třetí a čtvrtou vraždu spáchal hned další den ve středu 3. září. V Chomutovské herně Las Vegas nejprve s vědomím již zmíněného 25letého komplice zastřelil vietnamského státního příslušníka, pak v herně sebral několik tisíc korun a založil požár, aby zničil stopy. Vzápětí střílel po 30letém svědkovi, který se snažil přivolat mobilním telefonem policii. Jen zázrakem vyvázl tento svědek bez zranění. Vyšetřovatel v tomto případě kvalifikoval jednání pachatele jako pokus o vraždu. Pak se dal pachatel na útěk. Při něm smrtelně střelil 28letého zakročujícího policistu z oddělení hlídkové služby v Chomutově. Pachatel byl vzápětí zadržen a s těžkým střelným zraněním převezen do chomutovské nemocnice, kde dnes zemřel.

Roman Postl byl za násilnou trestnou činnost už jednou odsouzen, když v Oseku na Teplicku zastřelil v roce 1998 17letého chlapce. Byl odsouzen ke třináctiletému vězení. Před pěti měsíci byl propuštěn na svobodu.

Plechové disky
Plechové disky a levné pneu - také jako komplety s pneumatikami

Komentáře:

Dosud nebyl vložen žádný komentář!


Vyhledávání

Aktuálně na webu

Chcete reagovat na některý článek, událost, chování policistů? Ke každému článku můžete přidat vlastní komentář. Více informací »

Reklama


Reklama