Policie ČR - www.policie-čr.cz Přeskočit na hlavní obsah | Přeskočit na navigaci
Klíčová slova webu

Policie České Republiky, hledané osoby, pátrání po osobách, FBI, městská policie, Stb seznamy, bodové hodnocení, přestupky řidičů, dopravní nehody, autonehody, zákony, CIA, policejní sbory v zahraničí, kriminalistika, přestupky, policejní aféry, INTERPOL, policista, pátrání, POLICIE ČR

Policie: 158   |   Hasiči: 150   |   Záchranná služba: 155   |   Tísňová volání: 112   |   Městská policie: 156

Navigace

Anketa

Používáte ve vozidle antiradar?

ano
2334 hlasů v anketě 2334
ne
3484 hlasů v anketě 3484

Považujete za správné zavedení povinnosti užívat zimní pneu?


INTERPOL

Interpol

Interpol (z anglického International Criminal Police Organization) je mezinárodní policejní organizace sdružující demokratické i nedemokratické státy v rámci boje se všemi druhy trestné činnosti. Je založena na spolupráci všech států při pronásledování, vyhledávání a zatýkání pachatelů trestných činů.

Vznik Interpolu

Organizace vznikla v roce 1923 ve Vídni z iniciativy vídeňského policejního ředitele dr. Johanna Schobera. Ve Vídni byla uložena kartotéka zločinců, která obsahovala záznamy z dob existence rakousko-uherské monarchie a byla tedy ideálním podkladem pro centrální evidenci mezinárodních zločinců. V meziválečném období sídlila její centrála ve Vídni v současnosti je centrem Interpolu francouzský Lyon.

Interpol a Čr

Meziválečné Československo patřilo k zakládajícím členům Interpolu z roku 1923. V 50. letech Československo své členství zmrazilo a obnovilo jej v roce 1990 formální žádostí přijatou na 59. Valném shromáždění Interpolu konaném v kanadské Ottawě. Následně 62. Valné shromáždění Interpolu přijalo dne 29. září 1993 samostatnou Českou republiku za svého plnohodnotného člena. Národní ústředna INTERPOLu Praha (Interpol Praha), jako základní organizační článek Interpolu na národní úrovni, poskytuje základní servis v oblasti mezinárodní policejní spolupráce všem zainteresovaným institucím, podílejícím se na aplikaci a prosazování práva jak v ČR, tak v zahraničí. Interpol Praha byl zřízen rozkazem ministra vnitra dne 16. prosince 1992 a 1. prosince 1999 se stal součástí odboru mezinárodní policejní spolupráce Policejního prezidia ČR. Interpol Praha je pověřen plněním úkolů vyplývajících z členství České republiky v mezinárodní organizaci kriminální policie ICPO-Interpol. Působnost Interpolu Praha vychází ze Statutu organizace Interpol, z obecně závazných právních předpisů, z interních normativních aktů řízení a ze závazků plynoucích z mezinárodních smluv.

Sídlo Interpolu

INTERPOL General Secretariat 200, quai Charles de Gaulle, 69006 Lyon, France

Interpol - oficiální stránky >>


Vyhledávání

Aktuálně na webu

Chcete reagovat na některý článek, událost, chování policistů? Ke každému článku můžete přidat vlastní komentář. Více informací »

Reklama


Reklama