Policie ČR - www.policie-čr.cz Přeskočit na hlavní obsah | Přeskočit na navigaci
Klíčová slova webu

Policie České Republiky, hledané osoby, pátrání po osobách, FBI, městská policie, Stb seznamy, bodové hodnocení, přestupky řidičů, dopravní nehody, autonehody, zákony, CIA, policejní sbory v zahraničí, kriminalistika, přestupky, policejní aféry, INTERPOL, policista, pátrání, POLICIE ČR

Policie: 158   |   Hasiči: 150   |   Záchranná služba: 155   |   Tísňová volání: 112   |   Městská policie: 156

Navigace

Anketa

Používáte ve vozidle antiradar?

ano
1797 hlasů v anketě 1797
ne
2403 hlasů v anketě 2403

Považujete za správné zavedení povinnosti užívat zimní pneu?


Fiat Punto versus 605 tun těžká vlaková souprava

obrázek ke článku: Fiat Punto versus 605 tun těžká vlaková souprava

Sebemenší šanci na přežití neměl mladý řidič osobního vozidla Fiat Punto poté co nedal přednost 605 tun těžké a přes 500 metrů dlouhé nákladní vlakové soupravě na železničním přejezdu v Omlenicích.

Železniční nehoda v Omlenicích 15.9.2009

Závratně vysokou škodu přes osm miliónů korun, ale především i jeden zmařený lidský život si vyžádala dopravní nehoda mezi vlakem a Fiatem Punto na železničním přejezdu v Omlenicích, ke které došlo v úterý 15.září 2009 patnáct minut před třetí hodinou odpoledne.

Prázdná nákladní vlaková souprava jela od zastávky Horní Dvořiště směrem na České Budějovice. Mladík za volantem osobního vozidla Fiat Punto jel ve směru od osady Horšov. Z nejasných příčin nerespektoval zapnuté světelné a zvukové znamení na železničním přejezdu a vjel na něj přesně v okamžiku, kdy tudy projížděl nákladní vlak. Strojvůdce vlaku neměl šanci nijak na nepředvídanou situaci zareagovat a do vozidla narazil. Vlak tlačil vozidlo dalších 175 metrů než zastavil. Došlo k vykolejení lokomotivy a deseti vagonů a totálnímu zdemolování Punta.

Řidič osobáku utrpěl zranění neslučitelná se životem a zemřel na místě nehody. Strojvůdce vlaku zranění neutrpěl a policisté jej podrobili dechové zkoušce na požití alkoholu s negativním výsledkem. Tělo řidiče bylo po vyproštění převezeno k provedení pitvy.

foto: HZS

Související články:
Následky dopravní nehody si vyžádaly dva lidské životy >>
Dopravní nehody – Peugeot 205 se střetl s rozjetým motorákem >>
Dopravní nehodu u Lukové přežili zázrakem >>

obrázek ke článku: Fiat Punto versus 605 tun těžká vlaková souprava	obrázek ke článku: Fiat Punto versus 605 tun těžká vlaková souprava	obrázek ke článku: Fiat Punto versus 605 tun těžká vlaková souprava	obrázek ke článku: Fiat Punto versus 605 tun těžká vlaková souprava	obrázek ke článku: Fiat Punto versus 605 tun těžká vlaková souprava	obrázek ke článku: Fiat Punto versus 605 tun těžká vlaková souprava
Plechové disky
Plechové disky a levné pneu - také jako komplety s pneumatikami

Komentáře:

Dosud nebyl vložen žádný komentář!


Vyhledávání

Aktuálně na webu

Chcete reagovat na některý článek, událost, chování policistů? Ke každému článku můžete přidat vlastní komentář. Více informací »

Reklama


Reklama